Kiekvienas vairuojantis žmogus, svajoja apie nuosavą automobilį, kartais svajojama apie prabangų, greitą, sportinį automobilį, kartais norima turėti mažą ir labai moterišką. Vieniems iš mūsų pasiseka įsigyti svajonių automobilį ir važinėti nepriklausomai, tuo tarpu kiti tenkinasi vienu šeimos automobiliu, pritaikytu visiems. Išties, gyvenant šeimyninį gyvenimą ir turint vaikų, sportiniai ir panašūs automobiliai tampa nepraktiškais, tuomet reikia galvoti apie ekonomiškesnį ir praktišką variantą šeimai. Nors šeimos automobiliai, tai ne tos transporto priemonės, kurias visi dievina, jų teikiami privalumai kartais verčia susimąstyti, jog šeimos automobiliai išties praktiški ir juos pasirinkti verta.

Šeimos automobiliai pasižymi tuo, jog paprastai jie yra didesni ir turi daugiau vietos, o tai reiškia, kad gali sutalpinti visą šeimą. Turint 5 ar 6 asmenų šeimą, tokie automobiliai labai patogūs, žinoma, jei šeima didesnė, vieno automobilio gali nepakakti, tačiau šiandieniniame pasaulyje šeimos, kuriose yra daugiau nei 6 asmenys, pasitaiko vis rečiau. Erdvūs automobiliai suteikia galimybę keliauti su visa šeima ir netgi pasiimti nemažai reikiamų daiktų, kadangi tokie automobiliai gana talpūs. Taip pat, tokie automobiliai naudingi turint mažų vaikų. Paprastai, turint mažylių, tenka kartu vežiotis ir vaikų vežimėlius, todėl erdvus automobilis yra būtinas. Sutalpinti reikia ne tik vaiko vežimėlį, tačiau ir kitus būtinus mažylio daiktus. Turint įprastą, šeimai nepritaikytą automobilį, daiktus sutalpinti taptų pakankamai sudėtinga, todėl daugelis šeimų, sportinius ar miesto automobilius pakeičia kiek erdvesniais, vadinamaisiais šeimos automobiliais.

Šie automobiliai naudingi ne tik erdvumo, vietos, tačiau ir ekonominiu pažiūriu. Vairuojant vieną automobilį, sutaupoma pinigų. Jei kiekvienas šeimos narys, ar bent jau tėvai vairuoja atskirus automobilius, kiekvienam jų tenka atskirai mokėti už automobilio draudimą, remontą, degalus, techninę apžiūrą ir padengti daugybę kitų su automobilio naudojimu susijusių išlaidų. Visa tai atsiliepia planuojant šeimos biudžetą, todėl, tai viena pagrindinių priežasčių, kodėl mėgiami šeimos automobiliai.

Tokiais automobiliais galima važinėti visur. Jie tinka važinėti mieste, taip pat tinka važiuoti į darbą, į parduotuvę, nuvežti vaikus į mokyklą ir vykti kitais reikalais. Tai universalūs automobiliai, kurie puikiai subalansuoti šeimoms. Dauguma automobilių gamintojų gamina automobilius skirtus šeimai. Kasmet jie tobulėja ir darosi patogesni bei ekonomiškesni. Kadangi, dauguma gamintojų mėgsta tokio tipo automobilius, pasiūla yra gana nemaža, taigi yra iš ko pasirinkti. Šeimos vyrai ne visuomet patenkinti tokiais automobiliais, nes kaip žinia, vyrai mėgsta sportinius, greitus ir prabangius automobilius, o šeimos automobiliai pasižymi kitomis savybėmis. Vis dėlto, galvojant ne tik apie save, tačiau ir apie visą šeimą, šeimos automobilis yra puikus pasirinkimas.

Šeimos automobiliai yra universalūs, todėl jais galima keliauti beveik visur. Nors jie ir nepasižymi itin dideliu greičiu ir sportine išvaizda, jie yra ne ką mažiau vertinami. Keliaujant tokiais automobiliais, kelionės yra patogios ir nėra varginančios. Gaminant tokius automobilius, visuomet galvojama apie šeimą, todėl jie tikrai pritaikyti ir vaikams ir suaugusiems. Naujesnių modelių automobiliai pasižymi ir itin stilingu dizainu, kuris taip pat yra svarbus atributas. Taigi, šeimos automobiliai ne tik taupo šeimos biudžetą, tačiau ir užtikrina saugias bei patogias keliones kartu, nesvarbu ar tai kelionė į mokyklą ar smagi šeimos išvyka. Kartais ilgoms šėmos kelionėms pasirenkamas namelis amt ratų, dar žinomas kaip kemperis, tačiau juo keliauti brangiau, o štai įprastu šeimos automobiliu galima keliauti ekonomiškai, patogiai ir saugiai.