Automobilių pramonė sėkmingai klesti ir plečiasi visame pasaulyje, o tai džiugina automobilių gamintojus. Kuriami galingi automobiliai, nepaliekantys abejingų. Automobilis, tai tokia transporto priemonė, kuri šiandieniniame pasaulyje galima sakyti yra būtinybė. Automobiliu patogu įveikti bet kokius atstumus, be to, tai galima padaryti greitai ir nereikia prie nieko taikytis. Mažesniuose miestuose ar miesteliuose, atstumus galima įveikti ir pėsčiomis, tuomet yra įmanoma apsieiti be automobilio, tačiau dideliuose miestuose, kur atstumai dideli, be automobilio išgyventi sunku. Atsižvelgiant į šiandieninę situaciją, automobilių turėtojams yra siūlomos alternatyvos, skatinančios rinktis kitas transporto priemones.

Anksčiau, automobilis būdavo prabangos ženklas, todėl juos galėjo įsigyti tik pasiturintys žmonės. Laikui bėgant, situacija keitėsi. Automobilių buvo imta gaminti daugiau, krito jų kaina, todėl automobilis daugeliui tapo gana prieinamu priekiniu, o laikui bėgant ir būtinybe. Dauguma darbdavių, reikalauja, jog jų darbuotojai vairuotų automobilį, todėl tai dar labiau skatina žmones įsigyti automobilius ar bent jau įgyti vairuotojo pažymėjimą. Dar viena priežastis didinanti priklausomybę automobiliams, yra ta, kad dažnai darbo vieta yra toliau, nei ją būtų galima pasiekti tiesiog pėsčiomis, todėl dėl patogumo ir laiko stokos, tenka rinktis kelionę automobiliu. Didelius automobilių kiekius lemia ir tai, jog miestuose trūksta autobusų. Į darbą ir atgal galima keliautu autobusu, tačiau, kartais jie kursuoja per retai arba yra perpildyti, o daugiau jų įsigyti neplanuojama.

Nėra taip, jog žmonės negalėtų išgyventi be automobilio, tačiau automobilis suteikia patogumo. Žinant, kad automobiliai nėra draugiški aplinkai, šiandien jų kūrėjai jau kuria ir ekologiškesnius automobilius, taip skatindami neatsisakyti automobilių. Kol kas tokie automobiliai pakankamai brangūs, norint juos įsigyti, reikia pakankamai susitaupyti, o tai kartais būna sunku. Įsigyti tokius automobilius dažnai neužtenka tik greitosios paskolos, kurią gražinti paprasta, čia prireikia ilgesnių paskolų arba lizingo, kuris gana didelė našta. Taupumo sumetimais, žmonės ir toliau įsigyja įprastus automobilius, net ir žinodami, kad jie kenkia aplinkai.

Daug laiko prireikė, jog automobiliai taptų įprastine gyvenimo dalimi, todėl tiek pat laiko reikės ir norint juos pakeisti alternatyviomis transporto priemonėmis. Kasdien tenka kvėpuoti užterštu oru, stovėti automobilių spūstyse, avarijose žūsta žmonės, tačiau tai neatbaido nuo automobilių. Šiandien automobilių naudojimą galima vadinti ir priklausomybe, nes jie naudojami kasdien. Tai būtinybė, kuri jau ne tik prabanga, tačiau esminis dalykas norint nukeliauti iš vienos vietos į kitą. Dėl gausaus automobilių naudojimo, platėja keliai, daugėja gatvių, greitkelių, tačiau mažėja pėsčiųjų ir dviračių takų. Nors skatinama rinktis viešąjį transportą, kaip vieną iš alternatyvų, visgi naudojimasis viešuoju transportu nėra toks populiarus, kokio norėtųsi. Kai kurie juo nesinaudoja vien tam, jog yra per daug pripratę prie savo automobilio ir jo teikiamo komforto. Jiems per sunku atsisakyti šio patogumo ir naudotis vienu bendru transportu su kitais.

Priežasčių yra įvairių, aišku tik viena – automobiliai yra svarbi gyvenimo dalis, be kurios dauguma savo gyvenimo tiesiog neįsivaizduoja. Automobilis reikalingas ir darbui ir asmeninėms reikmėms, todėl vargu ar greitai sulauksime automobilių naudojimo sumažėjimo. Net ir žinant aplinkos problemas ir turint omenyje pakankamai dideles automobilio sąnaudas, automobilio atsisakyti nėra lengva. Kaip bebūtų, automobilių pramonei tai naudinga, ji nenustoja klestėti ir kurti naujų produktų. Lieka tikėtis tik vieno, jog jei ir nepavyks atsisakyti automobilių, išaugs elektromobilių ir kitų tausojančių aplinką transporto priemonių populiarumas ir bus mažiau teršiama aplinka ir oras, kuriuo kvėpuojame.