Kaip paruošti automobilį žiemai?

Žiemos metu, daugelis vairuotojų susiduria su problemomis, kuomet neužsiveda automobilis, užšąla automobilio spynelė ar durelės, netinkamos padangos ir panašiai. Visuomet teisinamasi, jog žiema užklupo netikėtai, tačiau tam reikia ruoštis gerokai anksčiau. Pastebėjus, jog orai ima vėsti, vis dažniau pasirodo šalnos ir kiti ateinančios žiemos ženklai, reikia pagalvoti ir apie savo automobilį, teisingai juo pasirūpinus, žiemą galima išvengti arba bent jau sumažinti problemų skaičių. Į ką reikia atkreipti dėmesį:

 • Perskaitykite gamintojo instrukciją, paprastai ten detaliai surašomi visi nurodymai, ką reikia atlikti iki pasirodant šalčiams. Jei automobilio instrukcijos nėra, arba ji kažkur paslaptingai pasislėpusi, tuomet reikia vadovautis bendrosiomis rekomendacijomis.
 • Reikia pasikeisti tepalus. Šaltu oru, tepalas tirštėja, o tai gali sukelti papildomų problemų. Todėl, norint to išvengti, rekomenduojama dar prieš artėjant šaltukui, pasikeisti automobilio tepalus.
 • Būtina pasikeisti padangas. Tai numato ir kelių eismo taisyklės, tačiau, tie kurie mano, jog padangos dar tinkamos, turėtų gerai išmatuoti protektoriaus gylį ir pasidomėti ar jis atitinka reikalavimus. Žiemą kelias būna slidus, o tai lemia daug avarijų, norint apsaugoti save ir aplinkinius, būtina pakeisti vasarines padangas žeminėmis.
 • Akumuliatoriaus patikra. Žiemą dažnai neužsiveda automobilis, o dėl to kaltas nusėdęs akumuliatorius. Rekomenduojama apsilankyti pas specialistą, kuris įvertins akumuliatoriaus būklę ir nuvalys nuo jo susikaupusias rūdis.
 • Dirželiai ir gumos. Dėl šalčio, gumos ir dirželiai gali suskilinėti, todėl būtina apžiūrėti turimų dirželių būklę, jei jie atrodo pakankamai nusidėvėję, rekomenduojama juos pakeisti naujais.
 • Valytuvai. Įsitikinkite, kad valytuvai dar nenusidėvėję ir gerai nuvalys sniegą ar šlapdribą. Puikus matymas vairuojant yra vienas svarbiausių dalykų, taigi valytuvai tam turi nemažai įtakos.
 • Būtiniausios priemonės. Rekomenduojama pasirūpinti būtiniausiomis priemonėmis, kurios reikalingos žiemą. Paprastai reikia ledo tirpiklio, sniego gremžtuko, šepečio, kurio būtų galima nuvalyti sniegą, žibintuvėlio, sniego kastuvo. Šie įrankiai labai svarbūs užklupus žiemai, todėl reikia jais pasirūpinti iš anksto.
 • Langų skystis. Vasarą tinka bet koks langų skystis, kai kurie naudoja tiesiog vandenį, tačiau žiemą situacija keičiasi. Būtina pasirūpinti žiemai pritaikytu langų skysčiu, taip būsite tikri, jog papurškus skysčio, jis neužšals ir nevirs ledu.
 • Aušinamasis skystis. Pasirūpinkite, jog netrūktų aušinamojo skysčio, dar vadinamo antifrizu, jis svarbus bet kokiu oru, tačiau žiemą – ypač.
 • Stabdžiai. Visi žino, jog žiemą, ypač kai apledėję keliai, atrodo lyg važiuotum ledu. Viena iš priemonių, apsaugančių nuo automobilio slydimo yra žieminės padangos, tačiau taip pat svarbu ir geri stabdžiai. Prieš atšąlant, apsilankykite pas specialistą, kuris patikrins jūsų stabdžius. Patikrinus stabdžius, išvengsite bėdų, stabdant žiemą.

Apsilankykite automobilių servise, profilaktinei automobilio apžiūrai. Daugumą dalykų, galima patikrinto arba pakeisti patiems, tačiau dėl visapusiško saugumo, rekomenduojama apsilankyti pas specialistus, kurie įvertins automobilio būklę ir jo pasiruošimą žiemai. Prireikus meistrai pataisys gedimus ir automobilis bus pasiruošęs šaltajam sezonui.

Žinoma, neįmanoma visapusiškai apsaugoti automobilio nuo įvairių gedimų ir problemų, su kuriomis susiduriama žiemą. Automobilis nėra žmogus, todėl net ir manant jog viskas gerai, kitą dieną gali imti ir sugesti viena ar kita jo dalis, nuo šito nesame apsaugoti. Vis dėlto, minėtos priemonės, padės apsisaugoti nuo pagrindinių bėdų, iškylančių žiemą. Svarbiausia yra tinkamai paruošti automobilį, jei taip ir bus, tuomet nei šalčiai, nei sniegas nekels didelių problemų. Reikia laiku apžiūrėti automobilį, pakeisti tam tikrus atributus ir tuomet džiaugtis sklandžiu vairavimu net ir sudėtingiausiomis sąlygomis.

Kaip teisingai plauti automobilį

Visi mėgsta švarius ir blizgančius automobilius, tačiau tam reikalinga nuolatinė priežiūra. Galima automobilį nusiplauti tam skirtose vietose arba galima jį plauti namų sąlygomis, tiesiog savo kieme. Auto plovyklose automobilis yra nuplaunamas pagal visus reikalavimus ir rekomendacijas, tačiau viską galima atlikti ir namie, taip dar sutaupant papildomų pinigų. Išties, automobilio plovimas nėra sudėtingas ir tai gali atlikti bet kas. Tereikia atminti keletą dalykų į kuriuos reikia atsižvelgti plaunant automobilį. Viską darant teisingai, bus galima džiaugtis spindinčiu ir švariu automobiliu.

Kada plauti automobilį?

Ne. Nelaukite kol automobilis taps neatpažįstamas ir jį padengs didžiulis purvo sluoksnis. Taip bus gerokai sunkiau nuplauti automobilį ir visa tai užims gerokai daugiau laiko. Be to, tam tikros apnašos, netgi gali pažeisti automobilio paviršių, norint to išvengti, patariama neleisti, jog automobilis stipriai apsineštų.

Taip. Pastebėję, jog yra negyvų vabzdžių, dulkių, paukščių išmatų ar kitų nedidelių dėmių, ilgai nelaukite ir plaukite automobilį. Taip ne tik greitai nuplausite automobilį, tačiau ir apsaugosite jo paviršių nuo tam tikrų pažeidimų.

Kokias priemones naudoti?

Ne. Nenaudokite namų valymo priemonių, tokių kaip rankų muilas, indų ploviklis ir kt. Šios priemonės nėra pritaikytos automobilių paviršiams, todėl gali juos pažeisti.

Taip. Naudokite automobiliams skirtas plovimo priemones ir vašką. Šios priemonės sukurtos būtent taip, jog apsaugotų paviršių, todėl jas naudoti galima be baimės. Taip pat naudokite švelnią kempinę ar švelnų audinį.

Taip. Atskiroms mašinos dalims naudokite skirtingas kempines arba šepečius. Švelni kempinė labiau tinka visam automobilio paviršiui, tuo tarpu ratams, ratlankiams vertėtų rinktis kiek aštresnius šepečius, kad būtų galima efektyviau pašalinti susikaupusius nešvarumus.

Pagrindinės taisyklės plaunant automobilį.

Ne. Pasistenkite neplauti automobilio, kuomet jis dar šiltas. Taip pat ir tuomet, kai jis buvo ilgai paliktas ant saulės. Tokiu atveju, šarmas greitai džiūsta ir palieka dėmes, kurias vėliau sunku nuvalyti, todėl automobilio plovimas užtrunka ilgiau.

Ne. Plaunant automobilį, nedarykite sukamųjų judesių kempine. Nors gali pasirodyti, jog taip nuplaunama švariau, iš tiesų, taip paliekamos dėmės. Verčiau stenkitės kempine valyti viena kryptimi ir nuvalius pakankamai nešvarią vietą, pirmiau išplaukite kempinę ir tik tada toliau tęskite plovimą. Taip pasisaugosite nuo paviršiaus pažeidimo, dėl tam tikrų smėlio granulių ar kitų nešvarumų.

Kaip teisingai džiovinti automobilį?

Ne. Nepalikite automobilio nudžiūti savaime. Taip gali pasilikti kieto vandens dėmės ir automobilis neatrodys visiškai švarus. Be to, sausinimui nenaudokite aštrių rankšluosčių ir audinio, kuris palieka daug pūkelių.

Taip. Nusausinimui naudokite frotinius, kilpinius ir svarbiausia švarius rankšluosčius, įsitikinkite jog jie nepaliks pūkelių. Taip pat, vandens perteklių galima pašalinti gumine lopetėle, kuri ir yra skirta vandens pertekliui pašalinti. Dėl guminio antgalio, nėra pažeidžiamas automobilio paviršius.

Automobilio plovimas, tai įprastas procesas, kurį daugelis atlieka gana dažnai. Tiesa, dažnai tam nėra laiko, todėl tai nukeliama vėlesniam laikui, o taip kaupiasi vis daugiau nešvarumų ir purvo. Neturint galimybės ar laiko nuplauti patiems, verčiau apsilankyti automobilių plovykloje, ten savo srities žinovai puikai atliks savo dabą ir greitai bei efektyviai nublizgins jūsų automobilį. Na, o turint laiko tai padaryti patiems, verta atsižvelgti į minėtus patarimus, taip plovimas bus efektyvesnis, o rezultatas bus akivaizdus. Kartais žmonės palieka automobilius lauke per lietų ir tikisi jog jis pašalins nešvarumus, deja taip nėra ir lietumi pasikliauti neverta, norint, jog automobilis būtų išties švarus, reikia šiek tiek paplušėti.

Kiek kainuoja automobilio išlaikymas?

Įsigyjant automobilį, kartais nė nesusimąstome, jog turint automobilį, neužtenka tik pilti kuro. Automobilis reikalauja tam tikros priežiūros, remonto ir kitų išlaidų. Visa tai kainuoja gana nemažai, tačiau nepaisant to, automobilis yra neatsiejama įprastinio gyvenimo dalis, todėl net ir žinant kiek viskas kainuoja, tai labai reikalinga kasdienė priemonė. Dar yra viešasis transportas, kuris taip pat gana populiari transporto priemonė. Atsižvelgiant į kainą, kelionės viešuoju transportu kainuoja gerokai pigiau, nes mokėti reikia tik už kelionės bilietą, visos kitos su transporto priemone susijusios išlaidos apmokamos viešo transporto savininkų. Viešasis transportas ne visuomet yra pati tinkamiausia transporto priemonė norint bent kuriuo metu pasiekti reikiamą vietą, todėl automobilis šiuo atveju yra pranašesnis.

Turintys automobilius, gali pakonsultuoti transporto išlaidų klausimais ir patvirtinti, jog suma kartais gana nemaža, tačiau automobilis yra reikalingas. Nusprendusiems įsigyti automobilį, pateikiamos pagrindinės išlaidos, su kuriomis teks susidurti turint automobilį. Skiriamos dvi pagrindinės išlaidų grupės, tai nuolatinės, dar kitaip vadinamos neišvengiamomis ir einamosios išlaidos.

Nuolatinės išlaidos. Tai bendrosios išlaidos, kurios yra neišvengiamos, norint naudotis nuosavu automobiliu, tačiau jas mokėti reikia tik kartą ar keletą kartų per metus:

 • Automobilio draudimas;
 • Reguliari automobilio apžiūra;
 • Techninė apžiūra;
 • Priežiūra;

Taip pat, kartais pasitaiko eismo įvykių ar tam tikrų nusižengimų, už kuriuos taip pat tenka susimokėti. Jei automobilis perkamas išsimokėtinai, tuomet kas mėnesį dar reikės mokėti ir už patį automobilį. Susumavus visus išvardintus dalykus, suma gali siekti ir keturženklį skaičių, priklausomai nuo automobilio kainos, modelio ir kitų dalykų. Žinoma, kai kurie mokesčiai yra vienkartiniai, tačiau kitus reikia mokėti kiekvieną mėnesį.

Einamosios išlaidos. Tai išlaidos, kurios priklauso nuo pačio automobilio naudojimo intensyvumo.

 • Kuras;
 • Remontas;
 • Padangos;
 • Parkingas;
 • Kelių mokesčiai;
 • Automobilio plovimas;
 • Nusidėvėjusių detalių keitimas;
 • Kitos nenumatytos išlaidos.

Kiekvieną mėnesį, suma gali būti skirtinga, tačiau bet kokiu atveju, tai kainuos gana nemažai. Didelę kainos dalį sudaro kuras, tačiau jo kaina priklauso nuo to, kiek kilometrų pravažiuojama. Jei automobiliu naudojamasi kasdien ir juo nuvažiuojami dideli atstumai, tuomet išlaidos bus didesnės, jei automobiliu naudojamasi rečiau arba įveikiamos trumpesnės atkarpos, kuro bus sunaudojama mažiau, todėl ir išlaidos bus mažesnės. Mėnesinės išlaidos, susijusios su transporto priemone, priklauso ir nuo automobilio markės, pagaminimo metų, priežiūros ir esamo lygio. Skirtingi automobiliai, gali turėti labai skirtingas išlaidas. Be to, reikia turėti omenyje ir tai, kad nuolat naudojamas automobilis dėvisi, todėl daugėja gedimų, detalių nusidėvėjimo ir kitų problemų.

Visi šie rodikliai tikrai neskatina atsisakyti automobilių vien dėl to, kad jų išlaikymas kainuoja. Automobiliai yra labai reikalingi šiandieninėje visuomenė, be to, visur tenka skubėti, gyvenimo tempas labai greitas, todėl dažnai reikia labai greitai nukeliauti iš vienos vietos į kitą, o be automobilio pagalbos, tai padaryti būtų gana sudėtinga. Žinoma, galima į pagalba pasitelkti ir kitas transporto priemones, viešąjį transportą, ar taksi paslaugas, tačiau už jas taip pat tenka mokėti ir galbūt jos ne visuomet tokios kokybiškos, kokių norėtųsi. Nuosavu automobiliu galima keliauti kur panorėjus ir kada panorėjus, o tai dar vienas privalumas. Įsigydami automobilį, žmonės turėtų susipažinti su automobilio išlaikymo išlaidomis, apytiksliais skaičiais ir nuspręsti ar jiems tikrai reikia automobilio ir jie bus pajėgūs kas mėnesį mokėti tam tikras pinigų sumas, ar visgi turimos lėšos nėra pakankamos automobilio išlaikymui ir jo priežiūrai. Be abejo, situaciją kartais gali pataisyti greitosios paskolos, tačiau nereikėtų pasikliauti vien jomis. Reikia gerai pergalvoti savo finansines galimybes ir nuspręsti ar automobilis nebus per didelė finansinė našta.