Asmenybės tipas pagal automobilį

Kartais sakoma: „Pasakyk, kokį automobilį vairuoji ir pasakysiu koks tu esi“. Automobiliai neatsiejama kasdienio gyvenimo dalis, be jų savo gyvenimo nebeįsivaizduojame. Vieni renkasi prabangius, kiti itin greitus, sportinius, treti tiesiog tokius, kokius leidžia finansinės galimybės. Pagal tai, kokios markės automobilį vairuojate, netgi galima pasakyti kokio tipo asmenybė esate. Gana netikėta, tačiau kartais tokie asmenybės apibudinimai gana tikslūs. Žinoma, kai kurie tėra išgalvoti ir skamba lyg tipiniai stereotipai, tačiau kai kurie gali gana tiksliai nusakyti automobilio savininko asmenybę. Kai kurios automobilių markės tapatinamos su ereliais, kai kurios su kaimo žmonėmis, yra ir tokių kurios priskiriamos būtent viliokliams vyrams arba turtingų vyrų žmonoms. Tapo įdomu? Štai kokie apibudinimai sklando apie įvairių ženklų automobilius.

 • BMW vairuotojai – tikri kelių ereliai. Teigiama, jog paprastai, šios markės automobilių vairuotojai mėgsta greitį, tačiau yra gana neatsakingi ir netolerantiški vairuotojai. Jie dažnai sukelia avaringas situacija ir pačias avarijas. Tokius automobilius dažniausiai vairuoja jauni, prieš merginas norintys pasipuikuoti vaikinai arba vyrai, uždirbantys krūvas pinigų ir norintys, jog tai atsispindėtų ir jų vairuojamame automobilyje.
 • Audi vairuotojai – nuo pašėlusio vaikino iki ramaus ir kultūringi senjoro. Audi automobiliai gana universalūs, todėl jais važinėja įvairaus amžiaus žmonės. Daugelį metų buvo manoma, jog audi vairuotojai gana nuobodūs ir pagyvenę. Galbūt toks stereotipas sklandė todėl, kad Audi automobiliai patogūs ir universalūs. Vertinantys šias savybes, renkasi ir šios markės automobilius. Vis dėlto, laikai keičiasi ir šio gamintojo automobiliai tampa vis populiaresni bei geriau vertinami, po truputį stereotipas apie nuobodžius vairuotojus keičiamas į gana patrauklius, tikslo siekiančius vairuotojus.
 • Mercedes vairuotojai – rimti, aukštą padėtį turintys ir prabangą mėgstantys žmonės. Būtų klaidinga šį teiginį taikyti visiems Mercedes vairuotojams be išimties, tačiau kai kurie jų, išties yra tokie. Šio gamintojo automobilius renkasi žmonės, kuriems svarbus patogumas, prabanga ir aukšta klasė. Įprasta manyti, jog šiuos automobilius renkasi šiek tiek vyresni žmonės, tačiau reikia pastebėti, jog vairuotojų amžius pakankamai įvairus.
 • Volkswagen vairuotojai – linksmi ir paprasti. Šio gamintojo automobilius mėgsta įvairūs žmonės. Kadangi Volkswagen gamina platų spektrą automobilių, juos renkasi ir vidurinės klasės žmonės, kurie pakankamai išsilavinę, turi vidutines pajamas ir paprasti piliečiai, gyvenantys mažesniuose miestuose. Šio tipo automobilius renkasi ir gana pasiturintys žmonės, žinoma jie renkasi atitinkamus modelius. Volkswagen automobiliai nėra nei labai sportiški, nei lėti ir nuobodūs, todėl juos mėgsta gana įvairūs žmonės ir apibudinti juos keliais sakiniais gana sudėtinga.
 • Ford vairuotojai – apkūnūs ir drovūs. Iš tiesų, nuomonių yra gana įvairių. Yra teigiančių, jog Ford automobilius paprastai renkasi apkūnūs ir drovūs žmonės, nemėgstantys įmantrybių. Įdomu yra tai, jog tam tikrų apklausų duomenimis, Ford vairuotojai apibudinami kaip labiausiai savo seksualiniu gyvenimu besimėgaujantys žmonės. Taigi kyla išties prieštaringų minčių ir galima manyti, jog pirmasis apibudinimas, nusakantis kūno formas ir drovų būdą yra sukurtas nepagrįstai.

Žinoma, automobilio pasirinkimą, ne visuomet lemia asmeninės savybės, dažnai tai nulemia ir finansinės galimybės. Taigi, daryti prielaidas, kad vienos markės automobilius renkasi tik vieno ar kito tipo žmonės, o kitos markės automobilius visiškos jų priešingybės – kiek neteisinga. Kaip bebūtų, kartais smagu pašmaikštauti apie vienus ar kitus vairuotojus ir pagal jų vairuojamus automobilius priskirti juos tam tikriems asmenybių tipams. Dažnai tokie apibudinimai būna labai taiklūs. Tačiau, juokauti reikia protingai ir nesišaipant iš vienos ar kitos automobilio markės savininkų.

Filmai apie automobilius

Filmai padeda atsipalaiduoti, gerai praleisti laiką, sužinoti naujų dalykų, leidžia kartu su filmų herojais patirti išgyvenimus bei įsijausti į jų jausmus bei mintis. Moterys paprastai mėgsta filmus apie meilę, kai tuo tarpu vyrai dažniau renkasi veiksmo, kovinius filmus, trilerius ir kitus panašaus pobūdžio filmus. Kadangi vyrai mėgsta automobilius, dauguma jų neatsispiria ir filmams apie juos. O filmų apie automobilius ar bent jau tokių filmų, kuriuose puikuojasi naujutėlaičiai automobiliai, išties nemažai. Tokiuose filmuose netrūksta veiksmo ir greičio, o šie dalykai labai artimi vyriškajai pusei. Taigi, ieškantiems filmų, kuriuose persipina šie elementai ir kuriuose galima išvysti puikius automobilius, rekomenduojama pažiūrėti šiuos:

 • Ratai (orig. Cars) – animacinis filmas visai šeimai. Tai filmas apie pasaulį, kuriame gyvena kalbantys automobiliai. Nors tai animacinis filmas, jis tinka visai šeimai. Šiame filme nepavyks pamatyti žmonių, nes jame vaidina tik žmonių savybių turintys automobiliukai. Filmas buvo normuotas Oskarams, bei laimėjo Auksinį gaublį.
 • Lenktynės (orig. Rush) – filmas, paremtas tikrais faktais ir pasakojantis biografinę istoriją apie Formulės 1 sezoną, bei kovą tarp dviejų lenktynininkų. Sporto ir automobilių mėgėjams šis filmas yra vienas tų, kuriuos tikrai verta pažiūrėti.
 • Važiuok (orig. Drive) – trileris apie Holivudo kaskadininką, vakarais dirbantį vairuotoju. Jo gyvenimas susidėlioja taip, jog tenka kovoti už savo gyvybę, tuo pačiu ginti žavią kaimynę bei grumtis dėl išlikimo. Čia netrūksta veiksmo ir greičio, kurie taip mėgiami vyrų. Kadangi filme yra ir moteriškų elementų, tai gali būti visai puikus filmas norint praleisti vakarą su savo antrąja puse.
 • Greiti ir įsiutę – (orig. The fast and the Furious) – filmas apie nelegalias lenktynes ir tam tikrus nusikaltimus. Šis filmas labai mėgiamas vyriškosios lyties atstovų, dėl savo sėkmės, filmui buvo sukurtas tęsinys. Sukūrus tęsinį, filmas ir vėl buvo itin sėkmingas, o tai paskatino kurti dar ir dar vieną tęsinį. Kol kas yra 7 šio filmo dalys. Gali būti jog sulauksime ir daugiau. Planuojama, jog bus ir 8-oji.
 • Mašinistas (orig. Mechanist) – psichologinis trileris apie vyrą, kurį nuolat kankina nemiga, dėl jos jis jaučiasi išsekęs ir išdžiuvęs. Herojus balansuoja tarp sapno ir realybės ribos. Pavargęs nuo to kas vyksta jis bando išsiaiškinti priežastis. Filmas nėra tipinis, kuriame gausu automobilių ir greičio, tačiau automobilių tematika jaučiama.
 • Transporteris (orig. The transporter) – veiksmo bei kriminalinis trileris pavergęs visus šių žanrų gerbėjus. Tai filmas apie buvusį JAV specialiųjų pajėgų operatorių, kuris pragyvenimui užsidirba gabendamas įvairius krovinius. Kartais jie labai pavojingi. Vyrui tenka susidurti su kontrabandininkų mafija, čia ir prasideda veiksmas. Vėliau sukurta ir filmo tęsinių, o tai rodo, jog filmas gana sėkmingas ir sulaukęs populiarumo.

Filmai apie automobilius neturi būti vien lenktyniniai ir sportiniai, juose pasitaiko įvairių elementų, tai ir daro tokius filmus įdomiais bei nenuspėjamais. Nors automobiliai labiau asocijuojasi su vyrais, šiuos filmus mėgsta ir moterys, o tai suteikia galimybę poroms žiūrėti panašaus pobūdžio filmus. Nors minėtuose filmuose daug kovų, greičio ir automobilių, kai kurie filmai baigiasi laimingai, na, o kai kurie jų turi ir ne tokias laimingas pabaigas. Panašiai yra ir gyvenime, ne visuomet viskas baigiasi laimingai. Panašaus pobūdžio ir panašios tematikos filmų galima rasti tikrai daug, čia pateikiami tik keli šio žanro filmai, kadangi kino pramonė išties klesti, o filmai apie transporto priemones yra mėgiami, panašu, jog ateityje filmai apie automobilius ir toliau drebins kino pasaulį.