Įsigyjant automobilį, kartais nė nesusimąstome, jog turint automobilį, neužtenka tik pilti kuro. Automobilis reikalauja tam tikros priežiūros, remonto ir kitų išlaidų. Visa tai kainuoja gana nemažai, tačiau nepaisant to, automobilis yra neatsiejama įprastinio gyvenimo dalis, todėl net ir žinant kiek viskas kainuoja, tai labai reikalinga kasdienė priemonė. Dar yra viešasis transportas, kuris taip pat gana populiari transporto priemonė. Atsižvelgiant į kainą, kelionės viešuoju transportu kainuoja gerokai pigiau, nes mokėti reikia tik už kelionės bilietą, visos kitos su transporto priemone susijusios išlaidos apmokamos viešo transporto savininkų. Viešasis transportas ne visuomet yra pati tinkamiausia transporto priemonė norint bent kuriuo metu pasiekti reikiamą vietą, todėl automobilis šiuo atveju yra pranašesnis.

Turintys automobilius, gali pakonsultuoti transporto išlaidų klausimais ir patvirtinti, jog suma kartais gana nemaža, tačiau automobilis yra reikalingas. Nusprendusiems įsigyti automobilį, pateikiamos pagrindinės išlaidos, su kuriomis teks susidurti turint automobilį. Skiriamos dvi pagrindinės išlaidų grupės, tai nuolatinės, dar kitaip vadinamos neišvengiamomis ir einamosios išlaidos.

Nuolatinės išlaidos. Tai bendrosios išlaidos, kurios yra neišvengiamos, norint naudotis nuosavu automobiliu, tačiau jas mokėti reikia tik kartą ar keletą kartų per metus:

 • Automobilio draudimas;
 • Reguliari automobilio apžiūra;
 • Techninė apžiūra;
 • Priežiūra;

Taip pat, kartais pasitaiko eismo įvykių ar tam tikrų nusižengimų, už kuriuos taip pat tenka susimokėti. Jei automobilis perkamas išsimokėtinai, tuomet kas mėnesį dar reikės mokėti ir už patį automobilį. Susumavus visus išvardintus dalykus, suma gali siekti ir keturženklį skaičių, priklausomai nuo automobilio kainos, modelio ir kitų dalykų. Žinoma, kai kurie mokesčiai yra vienkartiniai, tačiau kitus reikia mokėti kiekvieną mėnesį.

Einamosios išlaidos. Tai išlaidos, kurios priklauso nuo pačio automobilio naudojimo intensyvumo.

 • Kuras;
 • Remontas;
 • Padangos;
 • Parkingas;
 • Kelių mokesčiai;
 • Automobilio plovimas;
 • Nusidėvėjusių detalių keitimas;
 • Kitos nenumatytos išlaidos.

Kiekvieną mėnesį, suma gali būti skirtinga, tačiau bet kokiu atveju, tai kainuos gana nemažai. Didelę kainos dalį sudaro kuras, tačiau jo kaina priklauso nuo to, kiek kilometrų pravažiuojama. Jei automobiliu naudojamasi kasdien ir juo nuvažiuojami dideli atstumai, tuomet išlaidos bus didesnės, jei automobiliu naudojamasi rečiau arba įveikiamos trumpesnės atkarpos, kuro bus sunaudojama mažiau, todėl ir išlaidos bus mažesnės. Mėnesinės išlaidos, susijusios su transporto priemone, priklauso ir nuo automobilio markės, pagaminimo metų, priežiūros ir esamo lygio. Skirtingi automobiliai, gali turėti labai skirtingas išlaidas. Be to, reikia turėti omenyje ir tai, kad nuolat naudojamas automobilis dėvisi, todėl daugėja gedimų, detalių nusidėvėjimo ir kitų problemų.

Visi šie rodikliai tikrai neskatina atsisakyti automobilių vien dėl to, kad jų išlaikymas kainuoja. Automobiliai yra labai reikalingi šiandieninėje visuomenė, be to, visur tenka skubėti, gyvenimo tempas labai greitas, todėl dažnai reikia labai greitai nukeliauti iš vienos vietos į kitą, o be automobilio pagalbos, tai padaryti būtų gana sudėtinga. Žinoma, galima į pagalba pasitelkti ir kitas transporto priemones, viešąjį transportą, ar taksi paslaugas, tačiau už jas taip pat tenka mokėti ir galbūt jos ne visuomet tokios kokybiškos, kokių norėtųsi. Nuosavu automobiliu galima keliauti kur panorėjus ir kada panorėjus, o tai dar vienas privalumas. Įsigydami automobilį, žmonės turėtų susipažinti su automobilio išlaikymo išlaidomis, apytiksliais skaičiais ir nuspręsti ar jiems tikrai reikia automobilio ir jie bus pajėgūs kas mėnesį mokėti tam tikras pinigų sumas, ar visgi turimos lėšos nėra pakankamos automobilio išlaikymui ir jo priežiūrai. Be abejo, situaciją kartais gali pataisyti greitosios paskolos, tačiau nereikėtų pasikliauti vien jomis. Reikia gerai pergalvoti savo finansines galimybes ir nuspręsti ar automobilis nebus per didelė finansinė našta.