Visi mėgsta švarius ir blizgančius automobilius, tačiau tam reikalinga nuolatinė priežiūra. Galima automobilį nusiplauti tam skirtose vietose arba galima jį plauti namų sąlygomis, tiesiog savo kieme. Auto plovyklose automobilis yra nuplaunamas pagal visus reikalavimus ir rekomendacijas, tačiau viską galima atlikti ir namie, taip dar sutaupant papildomų pinigų. Išties, automobilio plovimas nėra sudėtingas ir tai gali atlikti bet kas. Tereikia atminti keletą dalykų į kuriuos reikia atsižvelgti plaunant automobilį. Viską darant teisingai, bus galima džiaugtis spindinčiu ir švariu automobiliu.

Kada plauti automobilį?

Ne. Nelaukite kol automobilis taps neatpažįstamas ir jį padengs didžiulis purvo sluoksnis. Taip bus gerokai sunkiau nuplauti automobilį ir visa tai užims gerokai daugiau laiko. Be to, tam tikros apnašos, netgi gali pažeisti automobilio paviršių, norint to išvengti, patariama neleisti, jog automobilis stipriai apsineštų.

Taip. Pastebėję, jog yra negyvų vabzdžių, dulkių, paukščių išmatų ar kitų nedidelių dėmių, ilgai nelaukite ir plaukite automobilį. Taip ne tik greitai nuplausite automobilį, tačiau ir apsaugosite jo paviršių nuo tam tikrų pažeidimų.

Kokias priemones naudoti?

Ne. Nenaudokite namų valymo priemonių, tokių kaip rankų muilas, indų ploviklis ir kt. Šios priemonės nėra pritaikytos automobilių paviršiams, todėl gali juos pažeisti.

Taip. Naudokite automobiliams skirtas plovimo priemones ir vašką. Šios priemonės sukurtos būtent taip, jog apsaugotų paviršių, todėl jas naudoti galima be baimės. Taip pat naudokite švelnią kempinę ar švelnų audinį.

Taip. Atskiroms mašinos dalims naudokite skirtingas kempines arba šepečius. Švelni kempinė labiau tinka visam automobilio paviršiui, tuo tarpu ratams, ratlankiams vertėtų rinktis kiek aštresnius šepečius, kad būtų galima efektyviau pašalinti susikaupusius nešvarumus.

Pagrindinės taisyklės plaunant automobilį.

Ne. Pasistenkite neplauti automobilio, kuomet jis dar šiltas. Taip pat ir tuomet, kai jis buvo ilgai paliktas ant saulės. Tokiu atveju, šarmas greitai džiūsta ir palieka dėmes, kurias vėliau sunku nuvalyti, todėl automobilio plovimas užtrunka ilgiau.

Ne. Plaunant automobilį, nedarykite sukamųjų judesių kempine. Nors gali pasirodyti, jog taip nuplaunama švariau, iš tiesų, taip paliekamos dėmės. Verčiau stenkitės kempine valyti viena kryptimi ir nuvalius pakankamai nešvarią vietą, pirmiau išplaukite kempinę ir tik tada toliau tęskite plovimą. Taip pasisaugosite nuo paviršiaus pažeidimo, dėl tam tikrų smėlio granulių ar kitų nešvarumų.

Kaip teisingai džiovinti automobilį?

Ne. Nepalikite automobilio nudžiūti savaime. Taip gali pasilikti kieto vandens dėmės ir automobilis neatrodys visiškai švarus. Be to, sausinimui nenaudokite aštrių rankšluosčių ir audinio, kuris palieka daug pūkelių.

Taip. Nusausinimui naudokite frotinius, kilpinius ir svarbiausia švarius rankšluosčius, įsitikinkite jog jie nepaliks pūkelių. Taip pat, vandens perteklių galima pašalinti gumine lopetėle, kuri ir yra skirta vandens pertekliui pašalinti. Dėl guminio antgalio, nėra pažeidžiamas automobilio paviršius.

Automobilio plovimas, tai įprastas procesas, kurį daugelis atlieka gana dažnai. Tiesa, dažnai tam nėra laiko, todėl tai nukeliama vėlesniam laikui, o taip kaupiasi vis daugiau nešvarumų ir purvo. Neturint galimybės ar laiko nuplauti patiems, verčiau apsilankyti automobilių plovykloje, ten savo srities žinovai puikai atliks savo dabą ir greitai bei efektyviai nublizgins jūsų automobilį. Na, o turint laiko tai padaryti patiems, verta atsižvelgti į minėtus patarimus, taip plovimas bus efektyvesnis, o rezultatas bus akivaizdus. Kartais žmonės palieka automobilius lauke per lietų ir tikisi jog jis pašalins nešvarumus, deja taip nėra ir lietumi pasikliauti neverta, norint, jog automobilis būtų išties švarus, reikia šiek tiek paplušėti.