Asmeninių finansų esmė

Kas yra asmeniniai finansai? Ar dažnai apie juos susimąstome ir ar turime pakankamai žinių kam tai reikalinga, ir kodėl jie yra svarbūs kiekvienam? Ne? Tuomet reikėtų suklusti, nes asmeniniai finansai gali būti kur kas naudingesni nei manote.

Asmeniniai finansai yra sritis, apimanti visas namų ūkio lėšas, jų planavimą, valdymą, panaudojimą ir visus su tuo susijusius reikalus. Kodėl reikia planuoti asmeninius finansus? Tam, kad būtų galima patenkinti asmeninius bei kitus svarbius poreikius ir, kad nereikėtų gyventi nuo atlyginimo iki atlyginimo. Asmeniniai finansai, tai ne tik planavimas, tai visa kas susiję su asmeniniais finansiniais reikalais, įtraukiant korteles, investicijas, draudimą, investavimą taupymą, išlaidų planavimą ir t.t. Turint aiškų planą, galima juo vadovautis. Jei pavyksta nuo jo nenukrypti, vadinasi einame teisinga linkme ir mums tikrai pavyks susidėlioti visus finansinius neaiškumus į savo vietas. Su asmeniniais finansais susiduriame kasdien, tai neišvengiama. Visgi, ne visi su tuo susitvarko teisingai (revisiones de dispositivos).

Nemaža dalis žmonių, vos gavę atlyginimą, skuba į prekybos centrus arba jau turi aiškų planą kokių naujų pirkinių reikia ir kur bus išleisti gauti pinigai. Čia reikėtų sustoti. Taip, naujų pirkinių tikrai galima ir dažnai reikia įsigyti, tačiau tai neturėtų būti visas atlyginimas. Naujiems pirkiniams reikėtų skirti dalį, tačiau tikrai ne visą atlyginimą, kitu atveju, bus be galo sunku išgyventi iki kito atlyginimo ir pakliūsite į užburtą ratą. Išleidus didžiąją dalį atlyginimo, paprasčiausiai nelieka pinigų būtiniausioms reikmėms, o kur dar taupymas ir nenumatytos išlaidos. Visa tai siunčia signalus, kad tokioje situacijoje ilgiau gyventi nebegalima ir reikia kažką keisti. Tas kažkas, yra paprasčiausias asmeninio biudžeto planavimas, tiesiog biudžeto sudarymas ir jo laikymasis. Tiesa, iš pradžių, gali būti ganėtinai sunku viską tinkamai suplanuoti ir viso to laikytis, tačiau laikui bėgant, prie to priprantama ir netgi keista kaip anksčiau buvo galima gyventi be viso šito. Kaip pradėti? Planas turi pavirsti realiu, todėl iš savo minčių privalome jį perkelti ant popieriaus arba į kompiuterio ekraną. Dar yra išmaniųjų programėlių, kurios yra taip pat naudingos ir gali padėti planuoti savo biudžetą. Jų pagalba, bus nesunku sekti savo finansus, išlaidas, pajamas, matyti kur išleidžiama per daug, kam būtų galima skirti daugiau pinigų. Taip pat matysite, kad kiekvieną mėnesį galima atsidėti papildomų pinigų ir vis paprasčiau tampa gyventi, nes nėra nuolatinės baimės apie tai, kada gi į mūsų sąskaita bus pervestas kito mėnesio atlyginimas, nes pavyks išgyventi ir su tuo pačiu.

Svarbu, kiekvieną mėnesį planuoti kiek galima išleisti maistui, pramogoms, mokesčiams, paskoloms, draudimui bei kitiems būtiniems reikalams. Viską susidėliojus, bus matyti, kad gaunamų pajamų pakanka ir iš jų galima pragyventi gana neblogai, tiesiog reikėtų vengti spontaniškų apsipirkinėjimų ir kitų spontaniškų pinigų leidimo būdų. Pinigus išleisti labai paprasta, gaila, bet uždirbti juos yra gerokai sunkiau, vadinasi čia reikia apdairumo ir nuolatinio savo biudžeto plano stebėjimo (cafeteras comparativas express que hacen excelente café).

Būdų kaip planuoti savo asmeninius finansus yra įvairių. Galima naudotis tradiciniais sąsiuviniais, galima pasitelkti išmaniąsias technologijas ar net paprašyti finansininko pagalbos. Tai yra kiekvieno individualus pasirinkimas. Svarbiausia yra kažką daryti, planuoti ir keisti savo gyvenimo įpročius. Turint biudžetą taps daug aiškiau, jog norint turėti finansinį stabilumą reikia pakeisti vos keletą įpročių. Vienas jų – laikytis plano ir neišleisti daugiau nei uždirbame.

Asmenybės tipas pagal automobilį

Kartais sakoma: „Pasakyk, kokį automobilį vairuoji ir pasakysiu koks tu esi“. Automobiliai neatsiejama kasdienio gyvenimo dalis, be jų savo gyvenimo nebeįsivaizduojame. Vieni renkasi prabangius, kiti itin greitus, sportinius, treti tiesiog tokius, kokius leidžia finansinės galimybės. Pagal tai, kokios markės automobilį vairuojate, netgi galima pasakyti kokio tipo asmenybė esate. Gana netikėta, tačiau kartais tokie asmenybės apibudinimai gana tikslūs. Žinoma, kai kurie tėra išgalvoti ir skamba lyg tipiniai stereotipai, tačiau kai kurie gali gana tiksliai nusakyti automobilio savininko asmenybę. Kai kurios automobilių markės tapatinamos su ereliais, kai kurios su kaimo žmonėmis, yra ir tokių kurios priskiriamos būtent viliokliams vyrams arba turtingų vyrų žmonoms. Tapo įdomu? Štai kokie apibudinimai sklando apie įvairių ženklų automobilius.

  • BMW vairuotojai – tikri kelių ereliai. Teigiama, jog paprastai, šios markės automobilių vairuotojai mėgsta greitį, tačiau yra gana neatsakingi ir netolerantiški vairuotojai. Jie dažnai sukelia avaringas situacija ir pačias avarijas. Tokius automobilius dažniausiai vairuoja jauni, prieš merginas norintys pasipuikuoti vaikinai arba vyrai, uždirbantys krūvas pinigų ir norintys, jog tai atsispindėtų ir jų vairuojamame automobilyje.
  • Audi vairuotojai – nuo pašėlusio vaikino iki ramaus ir kultūringi senjoro. Audi automobiliai gana universalūs, todėl jais važinėja įvairaus amžiaus žmonės. Daugelį metų buvo manoma, jog audi vairuotojai gana nuobodūs ir pagyvenę. Galbūt toks stereotipas sklandė todėl, kad Audi automobiliai patogūs ir universalūs. Vertinantys šias savybes, renkasi ir šios markės automobilius. Vis dėlto, laikai keičiasi ir šio gamintojo automobiliai tampa vis populiaresni bei geriau vertinami, po truputį stereotipas apie nuobodžius vairuotojus keičiamas į gana patrauklius, tikslo siekiančius vairuotojus.
  • Mercedes vairuotojai – rimti, aukštą padėtį turintys ir prabangą mėgstantys žmonės. Būtų klaidinga šį teiginį taikyti visiems Mercedes vairuotojams be išimties, tačiau kai kurie jų, išties yra tokie. Šio gamintojo automobilius renkasi žmonės, kuriems svarbus patogumas, prabanga ir aukšta klasė. Įprasta manyti, jog šiuos automobilius renkasi šiek tiek vyresni žmonės, tačiau reikia pastebėti, jog vairuotojų amžius pakankamai įvairus.
  • Volkswagen vairuotojai – linksmi ir paprasti. Šio gamintojo automobilius mėgsta įvairūs žmonės. Kadangi Volkswagen gamina platų spektrą automobilių, juos renkasi ir vidurinės klasės žmonės, kurie pakankamai išsilavinę, turi vidutines pajamas ir paprasti piliečiai, gyvenantys mažesniuose miestuose. Šio tipo automobilius renkasi ir gana pasiturintys žmonės, žinoma jie renkasi atitinkamus modelius. Volkswagen automobiliai nėra nei labai sportiški, nei lėti ir nuobodūs, todėl juos mėgsta gana įvairūs žmonės ir apibudinti juos keliais sakiniais gana sudėtinga.
  • Ford vairuotojai – apkūnūs ir drovūs. Iš tiesų, nuomonių yra gana įvairių. Yra teigiančių, jog Ford automobilius paprastai renkasi apkūnūs ir drovūs žmonės, nemėgstantys įmantrybių. Įdomu yra tai, jog tam tikrų apklausų duomenimis, Ford vairuotojai apibudinami kaip labiausiai savo seksualiniu gyvenimu besimėgaujantys žmonės. Taigi kyla išties prieštaringų minčių ir galima manyti, jog pirmasis apibudinimas, nusakantis kūno formas ir drovų būdą yra sukurtas nepagrįstai.

Žinoma, automobilio pasirinkimą, ne visuomet lemia asmeninės savybės, dažnai tai nulemia ir finansinės galimybės. Taigi, daryti prielaidas, kad vienos markės automobilius renkasi tik vieno ar kito tipo žmonės, o kitos markės automobilius visiškos jų priešingybės – kiek neteisinga. Kaip bebūtų, kartais smagu pašmaikštauti apie vienus ar kitus vairuotojus ir pagal jų vairuojamus automobilius priskirti juos tam tikriems asmenybių tipams. Dažnai tokie apibudinimai būna labai taiklūs. Tačiau, juokauti reikia protingai ir nesišaipant iš vienos ar kitos automobilio markės savininkų.

Priklausomybė automobiliams

Automobilių pramonė sėkmingai klesti ir plečiasi visame pasaulyje, o tai džiugina automobilių gamintojus. Kuriami galingi automobiliai, nepaliekantys abejingų. Automobilis, tai tokia transporto priemonė, kuri šiandieniniame pasaulyje galima sakyti yra būtinybė. Automobiliu patogu įveikti bet kokius atstumus, be to, tai galima padaryti greitai ir nereikia prie nieko taikytis. Mažesniuose miestuose ar miesteliuose, atstumus galima įveikti ir pėsčiomis, tuomet yra įmanoma apsieiti be automobilio, tačiau dideliuose miestuose, kur atstumai dideli, be automobilio išgyventi sunku. Atsižvelgiant į šiandieninę situaciją, automobilių turėtojams yra siūlomos alternatyvos, skatinančios rinktis kitas transporto priemones.

Anksčiau, automobilis būdavo prabangos ženklas, todėl juos galėjo įsigyti tik pasiturintys žmonės. Laikui bėgant, situacija keitėsi. Automobilių buvo imta gaminti daugiau, krito jų kaina, todėl automobilis daugeliui tapo gana prieinamu priekiniu, o laikui bėgant ir būtinybe. Dauguma darbdavių, reikalauja, jog jų darbuotojai vairuotų automobilį, todėl tai dar labiau skatina žmones įsigyti automobilius ar bent jau įgyti vairuotojo pažymėjimą. Dar viena priežastis didinanti priklausomybę automobiliams, yra ta, kad dažnai darbo vieta yra toliau, nei ją būtų galima pasiekti tiesiog pėsčiomis, todėl dėl patogumo ir laiko stokos, tenka rinktis kelionę automobiliu. Didelius automobilių kiekius lemia ir tai, jog miestuose trūksta autobusų. Į darbą ir atgal galima keliautu autobusu, tačiau, kartais jie kursuoja per retai arba yra perpildyti, o daugiau jų įsigyti neplanuojama.

Nėra taip, jog žmonės negalėtų išgyventi be automobilio, tačiau automobilis suteikia patogumo. Žinant, kad automobiliai nėra draugiški aplinkai, šiandien jų kūrėjai jau kuria ir ekologiškesnius automobilius, taip skatindami neatsisakyti automobilių. Kol kas tokie automobiliai pakankamai brangūs, norint juos įsigyti, reikia pakankamai susitaupyti, o tai kartais būna sunku. Įsigyti tokius automobilius dažnai neužtenka tik greitosios paskolos, kurią gražinti paprasta, čia prireikia ilgesnių paskolų arba lizingo, kuris gana didelė našta. Taupumo sumetimais, žmonės ir toliau įsigyja įprastus automobilius, net ir žinodami, kad jie kenkia aplinkai.

Daug laiko prireikė, jog automobiliai taptų įprastine gyvenimo dalimi, todėl tiek pat laiko reikės ir norint juos pakeisti alternatyviomis transporto priemonėmis. Kasdien tenka kvėpuoti užterštu oru, stovėti automobilių spūstyse, avarijose žūsta žmonės, tačiau tai neatbaido nuo automobilių. Šiandien automobilių naudojimą galima vadinti ir priklausomybe, nes jie naudojami kasdien. Tai būtinybė, kuri jau ne tik prabanga, tačiau esminis dalykas norint nukeliauti iš vienos vietos į kitą. Dėl gausaus automobilių naudojimo, platėja keliai, daugėja gatvių, greitkelių, tačiau mažėja pėsčiųjų ir dviračių takų. Nors skatinama rinktis viešąjį transportą, kaip vieną iš alternatyvų, visgi naudojimasis viešuoju transportu nėra toks populiarus, kokio norėtųsi. Kai kurie juo nesinaudoja vien tam, jog yra per daug pripratę prie savo automobilio ir jo teikiamo komforto. Jiems per sunku atsisakyti šio patogumo ir naudotis vienu bendru transportu su kitais.

Priežasčių yra įvairių, aišku tik viena – automobiliai yra svarbi gyvenimo dalis, be kurios dauguma savo gyvenimo tiesiog neįsivaizduoja. Automobilis reikalingas ir darbui ir asmeninėms reikmėms, todėl vargu ar greitai sulauksime automobilių naudojimo sumažėjimo. Net ir žinant aplinkos problemas ir turint omenyje pakankamai dideles automobilio sąnaudas, automobilio atsisakyti nėra lengva. Kaip bebūtų, automobilių pramonei tai naudinga, ji nenustoja klestėti ir kurti naujų produktų. Lieka tikėtis tik vieno, jog jei ir nepavyks atsisakyti automobilių, išaugs elektromobilių ir kitų tausojančių aplinką transporto priemonių populiarumas ir bus mažiau teršiama aplinka ir oras, kuriuo kvėpuojame.

Nuomojamų automobilių privalumai

Turbūt apie automobilių nuomą yra tekę girdėti įvairių nuomonių. Vieniems tai puikus pasirinkimas, tuo tarpu kiti teigia, jog tai tik pinigų švaistymas. Iš tiesų, čia yra ir privalumų ir trūkumų, kaip ir visur. Viskas priklauso nuo vairuotojo, vairavimo dažnumo, kelionių trukmės, biudžeto ir kitų dalykų. Kol kiti svarsto ar verta išsinuomoti automobilį, pateikiami automobilių nuomos privalumai, padėsiantys lengviau apsispręsti.

  • Visuomet naujas automobilis. Yra žmonių, dievinančių naujus automobilius ir nuolat norinčių vairuoti vis kitus. Tokiems asmenims, automobilių nuoma puikus pasirinkimas, nuomojant automobilį, galima kaskart rinktis vis kitus modelius. Tuo tarpu, galvojant apie automobilio įsigyjamą, paprastai jis įsigyjamas ilgesniam laikui, todėl po tam tikro laiko jis gali nusibosti. Renkantis nuomojamą automobilį, nuobodulio galima išvengti.
  • Nėra automobilių eksploatacijos problemų. Automobilių nuomotojai, visuomet pasirūpina, kad automobiliai veiktų nepriekaištingai. Taigi, neturint laiko nuolat tvarkyti automobilio, arba atiduoti jo į automobilių servisus, automobilio nuoma yra dar vienas privalumas. Nuomos punktai visuomet prisiima atsakomybę už automobilio gedimus ir stengiasi, jog jų nebūtų.
  • Nuolaida verslui. Paprastai, nuomojantis automobilius verslui, galima tai padaryti pigiau, nes yra taikomos įvairios lengvatos. Taigi, svarstant apie įmonės automobilį, nuomos punktai tam puikiai pasitarnauja.
  • Naujos klasės automobilis. Įsigyti naują ir prabangų automobilį gali kainuoti labai daug. Norint tokio automobilio, tačiau nenorint įklimpti į skolas, galima automobilį tiesiog išsinuomoti. Aplinkiniai manys, jog tai jūsų automobilis ir turite nemažai pinigų, o jūs tuo tarpu, mėgausitės automobilio teikiama prabanga be jokių greitųjų paskolų ar ilgalaikių įsipareigojimų.
  • Nereikia rūpintis automobilio technine apžiūra. Kartais atrodo, jog automobilis tvarkingas ir viskas jam yra gerai, tačiau atliekant techninę apžiūrą, paaiškėja, kad yra vienokių ar kitokių gedimų, kuriuos reikia pašalinti. Tai papildomai kainuoja ir atima laiko, kol automobilis yra sutvarkomas. Pasirinkus nuomojamą automobilį, viso šito pavyks išvengti, nes jums tuo rūpintis nereikės. Automobilių nuomos punktai visu tuo pasirūpina patys.

Automobilio nuoma naudinga ne tik įprastiniame gyvenime, atostogų metu, taip pat rekomenduojama išsinuomoti automobilį. Atkeliavus į svečią šalį, norisi ją pažinti kuo labiau ir aplankyti kuo daugiau gražių vietų. Pėsčiomis to padaryti neįmanoma, na nebent tai maža sala, kurią per keletą dienų įmanoma apeiti. Tačiau, keliaujama ne tik po egzotines salas, tačiau ir po įvairias šalis, kuriose tikrai yra ką pamatyti, o kad būtų galima tai padaryti greičiau ir patogiau, rekomenduojama išsinuomoti automobilį. Dar yra ir autobusai, tačiau jie važiuoja ne visur, o be to, reikia derintis prie visos kelionės grupės, todėl išsinuomoti automobilį kur kas paprasčiau ir efektyviau. Taip pamatomos neregėtos šalių vietos, labiau susipažįstama su vietiniu gyvenimu, ir žmonėmis. Verslo kelionėse nuomojamas automobilis taip pat yra labai patogus dalykas. Į susitikimus tenka vykti keliolika ar net keliasdešimt kilometrų, taigi planuojant vykti į verslo kelionę, prieš tai rekomenduojama išsinuomoti automobilį, kuris palengvins keliavimą į susitikimus ir kitas svarbias veiklas.

Greičiausiai, net ir išvardijus privalumus apie automobilių nuomą, nuomonių yra įvairių. Tai natūralu. Kiekvienas pasirenka tai, kas jam atrodo geriausia. Kai kuriose situacijose automobilio nuoma yra parankesnė ir labiau verta rinktis ją, nei įsigyti asmeninį automobilį. Tiesa, tai priklauso nuo situacijos ir aplinkybių. Bet kokiu atveju, ir nuoma ir automobilio įsigijimas turi ir privalumų ir trūkumų, tik gerai visus juos apsvarsčius galima pasirinkti tai, kas atrodo tinkamiausia.

Vieno šeimos automobilio privalumai

Kiekvienas vairuojantis žmogus, svajoja apie nuosavą automobilį, kartais svajojama apie prabangų, greitą, sportinį automobilį, kartais norima turėti mažą ir labai moterišką. Vieniems iš mūsų pasiseka įsigyti svajonių automobilį ir važinėti nepriklausomai, tuo tarpu kiti tenkinasi vienu šeimos automobiliu, pritaikytu visiems. Išties, gyvenant šeimyninį gyvenimą ir turint vaikų, sportiniai ir panašūs automobiliai tampa nepraktiškais, tuomet reikia galvoti apie ekonomiškesnį ir praktišką variantą šeimai. Nors šeimos automobiliai, tai ne tos transporto priemonės, kurias visi dievina, jų teikiami privalumai kartais verčia susimąstyti, jog šeimos automobiliai išties praktiški ir juos pasirinkti verta.

Šeimos automobiliai pasižymi tuo, jog paprastai jie yra didesni ir turi daugiau vietos, o tai reiškia, kad gali sutalpinti visą šeimą. Turint 5 ar 6 asmenų šeimą, tokie automobiliai labai patogūs, žinoma, jei šeima didesnė, vieno automobilio gali nepakakti, tačiau šiandieniniame pasaulyje šeimos, kuriose yra daugiau nei 6 asmenys, pasitaiko vis rečiau. Erdvūs automobiliai suteikia galimybę keliauti su visa šeima ir netgi pasiimti nemažai reikiamų daiktų, kadangi tokie automobiliai gana talpūs. Taip pat, tokie automobiliai naudingi turint mažų vaikų. Paprastai, turint mažylių, tenka kartu vežiotis ir vaikų vežimėlius, todėl erdvus automobilis yra būtinas. Sutalpinti reikia ne tik vaiko vežimėlį, tačiau ir kitus būtinus mažylio daiktus. Turint įprastą, šeimai nepritaikytą automobilį, daiktus sutalpinti taptų pakankamai sudėtinga, todėl daugelis šeimų, sportinius ar miesto automobilius pakeičia kiek erdvesniais, vadinamaisiais šeimos automobiliais.

Šie automobiliai naudingi ne tik erdvumo, vietos, tačiau ir ekonominiu pažiūriu. Vairuojant vieną automobilį, sutaupoma pinigų. Jei kiekvienas šeimos narys, ar bent jau tėvai vairuoja atskirus automobilius, kiekvienam jų tenka atskirai mokėti už automobilio draudimą, remontą, degalus, techninę apžiūrą ir padengti daugybę kitų su automobilio naudojimu susijusių išlaidų. Visa tai atsiliepia planuojant šeimos biudžetą, todėl, tai viena pagrindinių priežasčių, kodėl mėgiami šeimos automobiliai.

Tokiais automobiliais galima važinėti visur. Jie tinka važinėti mieste, taip pat tinka važiuoti į darbą, į parduotuvę, nuvežti vaikus į mokyklą ir vykti kitais reikalais. Tai universalūs automobiliai, kurie puikiai subalansuoti šeimoms. Dauguma automobilių gamintojų gamina automobilius skirtus šeimai. Kasmet jie tobulėja ir darosi patogesni bei ekonomiškesni. Kadangi, dauguma gamintojų mėgsta tokio tipo automobilius, pasiūla yra gana nemaža, taigi yra iš ko pasirinkti. Šeimos vyrai ne visuomet patenkinti tokiais automobiliais, nes kaip žinia, vyrai mėgsta sportinius, greitus ir prabangius automobilius, o šeimos automobiliai pasižymi kitomis savybėmis. Vis dėlto, galvojant ne tik apie save, tačiau ir apie visą šeimą, šeimos automobilis yra puikus pasirinkimas.

Šeimos automobiliai yra universalūs, todėl jais galima keliauti beveik visur. Nors jie ir nepasižymi itin dideliu greičiu ir sportine išvaizda, jie yra ne ką mažiau vertinami. Keliaujant tokiais automobiliais, kelionės yra patogios ir nėra varginančios. Gaminant tokius automobilius, visuomet galvojama apie šeimą, todėl jie tikrai pritaikyti ir vaikams ir suaugusiems. Naujesnių modelių automobiliai pasižymi ir itin stilingu dizainu, kuris taip pat yra svarbus atributas. Taigi, šeimos automobiliai ne tik taupo šeimos biudžetą, tačiau ir užtikrina saugias bei patogias keliones kartu, nesvarbu ar tai kelionė į mokyklą ar smagi šeimos išvyka. Kartais ilgoms šėmos kelionėms pasirenkamas namelis amt ratų, dar žinomas kaip kemperis, tačiau juo keliauti brangiau, o štai įprastu šeimos automobiliu galima keliauti ekonomiškai, patogiai ir saugiai.