Kartais sakoma: „Pasakyk, kokį automobilį vairuoji ir pasakysiu koks tu esi“. Automobiliai neatsiejama kasdienio gyvenimo dalis, be jų savo gyvenimo nebeįsivaizduojame. Vieni renkasi prabangius, kiti itin greitus, sportinius, treti tiesiog tokius, kokius leidžia finansinės galimybės. Pagal tai, kokios markės automobilį vairuojate, netgi galima pasakyti kokio tipo asmenybė esate. Gana netikėta, tačiau kartais tokie asmenybės apibudinimai gana tikslūs. Žinoma, kai kurie tėra išgalvoti ir skamba lyg tipiniai stereotipai, tačiau kai kurie gali gana tiksliai nusakyti automobilio savininko asmenybę. Kai kurios automobilių markės tapatinamos su ereliais, kai kurios su kaimo žmonėmis, yra ir tokių kurios priskiriamos būtent viliokliams vyrams arba turtingų vyrų žmonoms. Tapo įdomu? Štai kokie apibudinimai sklando apie įvairių ženklų automobilius.

  • BMW vairuotojai – tikri kelių ereliai. Teigiama, jog paprastai, šios markės automobilių vairuotojai mėgsta greitį, tačiau yra gana neatsakingi ir netolerantiški vairuotojai. Jie dažnai sukelia avaringas situacija ir pačias avarijas. Tokius automobilius dažniausiai vairuoja jauni, prieš merginas norintys pasipuikuoti vaikinai arba vyrai, uždirbantys krūvas pinigų ir norintys, jog tai atsispindėtų ir jų vairuojamame automobilyje.
  • Audi vairuotojai – nuo pašėlusio vaikino iki ramaus ir kultūringi senjoro. Audi automobiliai gana universalūs, todėl jais važinėja įvairaus amžiaus žmonės. Daugelį metų buvo manoma, jog audi vairuotojai gana nuobodūs ir pagyvenę. Galbūt toks stereotipas sklandė todėl, kad Audi automobiliai patogūs ir universalūs. Vertinantys šias savybes, renkasi ir šios markės automobilius. Vis dėlto, laikai keičiasi ir šio gamintojo automobiliai tampa vis populiaresni bei geriau vertinami, po truputį stereotipas apie nuobodžius vairuotojus keičiamas į gana patrauklius, tikslo siekiančius vairuotojus.
  • Mercedes vairuotojai – rimti, aukštą padėtį turintys ir prabangą mėgstantys žmonės. Būtų klaidinga šį teiginį taikyti visiems Mercedes vairuotojams be išimties, tačiau kai kurie jų, išties yra tokie. Šio gamintojo automobilius renkasi žmonės, kuriems svarbus patogumas, prabanga ir aukšta klasė. Įprasta manyti, jog šiuos automobilius renkasi šiek tiek vyresni žmonės, tačiau reikia pastebėti, jog vairuotojų amžius pakankamai įvairus.
  • Volkswagen vairuotojai – linksmi ir paprasti. Šio gamintojo automobilius mėgsta įvairūs žmonės. Kadangi Volkswagen gamina platų spektrą automobilių, juos renkasi ir vidurinės klasės žmonės, kurie pakankamai išsilavinę, turi vidutines pajamas ir paprasti piliečiai, gyvenantys mažesniuose miestuose. Šio tipo automobilius renkasi ir gana pasiturintys žmonės, žinoma jie renkasi atitinkamus modelius. Volkswagen automobiliai nėra nei labai sportiški, nei lėti ir nuobodūs, todėl juos mėgsta gana įvairūs žmonės ir apibudinti juos keliais sakiniais gana sudėtinga.
  • Ford vairuotojai – apkūnūs ir drovūs. Iš tiesų, nuomonių yra gana įvairių. Yra teigiančių, jog Ford automobilius paprastai renkasi apkūnūs ir drovūs žmonės, nemėgstantys įmantrybių. Įdomu yra tai, jog tam tikrų apklausų duomenimis, Ford vairuotojai apibudinami kaip labiausiai savo seksualiniu gyvenimu besimėgaujantys žmonės. Taigi kyla išties prieštaringų minčių ir galima manyti, jog pirmasis apibudinimas, nusakantis kūno formas ir drovų būdą yra sukurtas nepagrįstai.

Žinoma, automobilio pasirinkimą, ne visuomet lemia asmeninės savybės, dažnai tai nulemia ir finansinės galimybės. Taigi, daryti prielaidas, kad vienos markės automobilius renkasi tik vieno ar kito tipo žmonės, o kitos markės automobilius visiškos jų priešingybės – kiek neteisinga. Kaip bebūtų, kartais smagu pašmaikštauti apie vienus ar kitus vairuotojus ir pagal jų vairuojamus automobilius priskirti juos tam tikriems asmenybių tipams. Dažnai tokie apibudinimai būna labai taiklūs. Tačiau, juokauti reikia protingai ir nesišaipant iš vienos ar kitos automobilio markės savininkų.