Automobiliai naudojami kasdien. Jų dėka galima greičiau pasiekti norimą tašką, be to, tai labai patogu ir suteikia nepriklausomybę. Vis dėlto, per pastaruosius dešimtmečius, automobilių skaičius itin išaugo, todėl tai įtakoja užterštumo problemą, dideles spūstis, avarijų skaičių. Mokslininkai jau skambina pavojaus varpais ir pataria automobilius pakeisti kitomis transporto priemonėmis, leidžiančiomis taip pat efektyviai judėti, tačiau keliančiomis mažiau problemų. Nors automobiliu važinėti tikrai patogu, tačiau galvojant apie ekologinę ir kitas situacijas, nejučia imame svarstyti, kuo gi dar būtų galima pakeisti automobilius. Kai kurie, puikiai žino alternatyvias transporto priemones ir galbūt jas naudoja kasdien, tačiau tiems, kurie tik dabar pradeda galvoti, jog laikas keisti automobilį į kai ką draugiškesnio aplinkai, žemiau pateikti pasiūlymai turėtų būti naudingi:

  • Autobusai. Tai bene pirmiausiai šaunanti į galvą alternatyva automobiliams. Tai išties puikus pasirinkimas, norintiems atsisakyti automobilio ir rinktis saugesnę transporto priemonę. Jei dauguma žmonių rinktųsi autobusus, keliuose būtų mažiau spūsčių, aplinka būtų mažiau teršiama ir be to, netgi būtų galima sutaupyti. Autobusas puikiai tinka važiuoti į darbą ir iš jo, žinoma, jei netoli namų yra autobusų stotelė ir reguliariai važinėja autobusai. Deja, gyvenant atokesnėje vietovėje ar užmiestyje, autobusai ten kursuoja rečiau, todėl net ir norint jais važinėti, tam nėra pakankamai galimybių. Kalbant apie miesto autobusus, jie važinėja gana dažnai, todėl miestiečiams jais važinėti gana patogu.
  • Traukiniai. Vis rečiau naudojama transporto priemonė. Traukiniai yra patogi transporto priemonė, leidžianti pakankamai greitai pasiekti norimą tašką. Jais keliauti galima greičiau, nes jiems nereikia dalintis tuo pačiu keliu su automobiliais, autobusais ir kitomis transporto priemonėmis, taip nesudaromos spūstys ir galima greičiau keliauti. Be to, kartais traukiniais keliauti netgi pigiau nei autobusais ar automobiliais. Deja, skirtingose šalyse, skirtingas ir traukinių populiarumas bei išvystymas.
  • Dviračiai. Bene paprasčiausia transporto priemonė, leidžianti nukeliauti bet kur. Dviračiai yra nedideli, todėl jais galima pravažiuoti net siauriausias gatveles. Dviračiu galima važiuoti į darbą, į parduotuvę arba važinėtis tiesiog savo malonumui. Tai puiki transporto priemonė, nes yra draugiška aplinkai ir visiškai jos neteršia, be to, ji naudinga ir mūsų kūnui, nes važinėdami tuo pačiu ir sportuojame. Važinėjimui dviračiais vis dar nėra iki galo pritaikyti dauguma miestų ir miestelių, mažai dviračių takų, todėl važiuoti dviračiu ne visuomet pakankamai saugu.
  • Ėjimas pėsčiomis. Tai turbūt pats paprasčiausias būdas, norint atsisakyti automobilių. Vaikščiojimas labai naudingas sveikatai, kasdien reikia pakankamai judėti, o daug vaikščiojant kūnui neleidžiama sustingti. Suprantama, kad pėsčiomis autumai įveikiami ne taip greitai kaip automobiliu ar kita transporto priemone, tačiau jei tik yra galimybė, vaikščioti rekomenduojama kuo daugiau. Jei darbas netoli namų, tikrai neverta važiuoti automobiliu, išėjus šiek tiek anksčiau, galima pakvėpuoti grynu oru ir smagiu žingsniu pasiekti darbo vietą.

Dar yra laivai ir lėktuvai, tačiau jie labiau tinka ilgoms distancijoms. Trumpesnius atstumus dar galima įveikti riedučiais ar paspirtuku ar net dabar vis populiarėjančiais riedžiais. Tačiau, šios transporto priemonės gali sukelti šiokių tokių nepatogumų, nes ne visi miestai ir keliai pritaikyti šioms priemonėms. Dar galima naudoti elektromobilius, nes jie sukurti taip, kad kuo mažiau kenktų aplinkai. Visgi, jų kaina gana nemaža ir ne visi gali sau tai leisti. Panašu, jog alternatyvų tikrai yra, reikia tik noro jomis pasinaudoti. Jeigu žmonės pradės blaiviau mąstyti ir rinktis alternatyvias priemones, pasaulis taps švaresnis, bus mažiau automobilių spūsčių ir visi bus laimingesni.